A/W 25/26 için anahtar renkler açıklandı

A/W 25/26 sezonunun teması HIZLANMA. A/W 25/26 Küresel renk tahmininizi yönlendiren kapsayıcı tema, hızlanan iklim krizi kaosu ve garip düşüş alametleri ile birlikte, hem iyi hem de kötü değişimin hızlandığını gösteriyor. Bu yeni gerçeklikte, onarım, güvence ve aciliyet gibi gereklilikleri renklerde yansıtıyor.

SS25 Rengi Belli Oldu!

Bu sezonun rengi gizem! 2025 yılında gizem, karanlık ve ilgi çekici bir ton üzerinden ilerlendi. Mavi ile mor arasında bir geçiş rengi olan Futura Dusk SS25 sezonun rengi seçildi. Ona eşlik eden renkler ise Transcendent Pink, Aquatic Awe, Sunset Coral ve Ray Flower oldu.
WGSN'nin renk başkanı Urangoo Samba yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Güvenlik duygusu getiren renkler 2025'te anahtar olacak. Gerçekten de büyüleyici koyu tonların ne kadar ivme kazanacağını göreceğiz. Yakın gelecekte, gerçeklik ve fantezi arasındaki çizgiler her zamankinden daha bulanık olacak: Future Dusk, bu yöne giden sürükleyici ve dönüştürücü bir renktir.”

Yılın Rengi

Her yıl heyecanla beklenen yılın trend renkleri konusunda ilk bilgi WGSN ve Coloro’dan geldi. A/W 24/25 için ana renkleri sunan WGSN ve Coloro odak olarak refah, yaratıcılık, çevre ve teknolojiyi ele aldı. Apricot Crush, Intense Rust, Midnight Plum, Sustainted Gray,  ve Cool Matcha A/W 24/25 için ana olarak adlandırıldı.
 

İplik Çeşitleri

Ham maddelerine, yapılarına ve kullanım yerine göre çeşitlere ayrılan iplik bir lif topluluğudur. Bu lif topluluğunun iplik formunu alması için çekim işlemi uygulanır, istenilen ölçülere getirilir, büküm ve kat verildikten sonra da kullanıma hazır hale getirilir.