Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Lider Markaları Profesyoneller İle Buluşturuyor

Sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, her yıl başarılarına yenilerini ekliyor. Düzenlenmeye başladığı ilk yıldan bu yana geçen 20 yıllık süre içinde sektördeki konumunu her geçen gün daha da sağlam bir hale getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş organizatörlüğünde sektörün lider markalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarda, her yıl ulusal ve uluslararası arenadan binlerce ziyaretçi ağırlanıyor. 2025 yılında 21. kez düzenlecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı sektör profesyonellerini 13-15 Şubat tarihleri arasında yeniden bir araya getirecek.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Bilgileri

Tarih: 26-28 Şubat 2025
Konum: İstanbul – Türkiye
Yer: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi


ULUSLARARASI İSTANBUL İPLİK FUARI’NI ZİYARET ETMENİZ İÇİN 5 NEDEN

Geniş Kapsamı İle Binlerce Ürün Tek Çatı Altında


Hazır giyimden ev tekstiline hayatımızın içinde her an kullandığımız tekstil ürünlerinin ham maddesi olan ipliğin tüm çeşitleri Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda alıcıya sunuluyor. Fuar kapamında Pamuk İplikleri, Elastan İplikler, Yün İplikler, Akrilik İplikler, Viskon İplikler, Polyester İplikler, İpek İplikler, Naylon İplikler, Tekstüre İplikleri, Fantazi İplikler, Organik İplikler, Polipropilen İplikler, Rejenere İplikler, Metalik İplikler, Teknik İplikler, El Örgü İplikleri, Elyaflar Bobin, Masura ve Makaralar, Tekstil Boya ve Kimyasalları sergileniyor.


 
ULUSLARARASI İSTANBUL İPLİK FUARI’NDA KATILIMCI OLMANIZ İÇİN 5 NEDEN

Modanın Merkezi İstanbul Sizi Bekliyor

İstanbul tarihi ve kültürel zenginlikleri, coğrafi konumu, farklı kültürlerin bir arada yaşaması, Avrupa ve Asya arasında bir köprü görevi görmesi nedeniyle moda dünyasının da önemli bir merkezi olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin en büyük tekstil ihracatçısı ve Avrupa’nın ikinci büyük tedarikçisi konumundaki İstanbul moda dünyasında Paris, Milano gibi ün yapmış şehirler arasında yer alıyor. Modası, tarihi dokusu, zengin kültürü ve farklı tarzları bir arada barındırması ve bu kültürel etkilerin tasarımlara da yansıması nedeniyle İstanbul’da üretilen kumaşlar, el işlemeleri ve takılar da dünya genelinde tanınıyor. Modanın dünya genelinde en önemli merkezlerinden biri konumunda olan İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı da sektörde lider isimlerin buluşması için etkin bir platform sunuyor. Fuar ziyaretinizi planlarken tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehirde farklı kültürlere sahip birçok tarihi yeri görme şansı bulabilirsiniz.