Firma Adı İletişim Konum
AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş.
Merkez Mah. Ali Raif Dinçkök Cad. No: 2 Taşköprü / Çiftlikköy / YALOVA / TÜRKİYE
İletişim: +90 226 353 2545
Web: https://www.aksa.com/tr
Salon: 8
Stant: 822A
Ürün Grupları
 • Akrilik iplikler
 • Teknik iplikler
 • Elyaflar

Akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, çeşitliliğe sahip ürün yelpazesi ve tüm iş alanlarında özverili sürdürülebilirlik anlayışı ile sektöründe dünya lideridir. Sunduğu eşsiz konfor ile öne çıkan ürünleri; dayanıklıdır, yumuşacık dokunuşuyla doğal ve sıcak hissettirir. Aksa, geniş ürün yelpazesi sayesinde halıdan döşemeye, kazaktan çoraba, ipekten el dokuması ürünlere, kadifeden battaniyelere, kilimden tentelere ve endüstriyel elyaflara kadar birçok farklı alanda tekstil ve teknik tekstil ürünleri için ham madde tedarik etmektedir.

AcrylunaYumuşacık ve sıcak bir dokunuş
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sürdürülebilir ve konforlu Acryluna; Yeni nesil elyaf. Yumuşak dokunuşu, kullanım konforu ve doğa dostu özellikleriyle benzersizdir. Uzun ömürlü kullanım avantajı sayesinde hayatınızda yeni ürünlere duyduğunuz ihtiyacı azaltarak, doğal kaynak kullanımını en aza indirir; çevreye duyarlıdır. Sahip olduğu termal konfor özelliği ile kullanım alışkanlıklarınızı değiştirerek, size yüksek konforlu bir yaşam sunar. Acryluna, yumuşak, doğal dokunuş hissi veren ürünleri, sıcak, termal konfor sunan ve doğa dostu özellikleriyle hayatınıza konforlu bir dokunuş sunar. Acryluna giyim, halı ve el örgü sektörlerinde çok geniş bir ürün yelpazesinde kullanılır. Konforlu ve yaşanabilir yarınlar için doğru seçimler sunan 4 mevsimlik Acryluna lı ürünlerle konfor ve rahatlık her zaman sizinleyken doğa dostu yapısıyla içiniz de rahat. Uzun ömürlü yapısı sayesinde Acryluna lı ürünler uzun yıllar ilk günkü kalitesini korur ve yeni ürün almaya duyulan ihtiyaç azalır. Yeni bir ürüne duyulan ihtiyacın azalması üretim için gerekli doğal kaynak kullanımına pozitif etkide bulunmaktır. Geri dönüştürülebilir elyaf Acryluna ile konforunuzdan asla ödün vermeyeceksiniz.

AcrycycleDoğa dostu konfor
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Her yıl dünyada tekstil üretiminde kullanılmak üzere 100 milyon tonun üzerinde elyaf üretilir. Bu süreçte 1 milyon ton boya, 42 milyon ton kimyasal madde, 93 milyar m³ su tüketimi gerçekleşir ve 1,2 milyar ton sera gazı salımı açığa çıkar. Tüm bu süreçlerin ardından üretilen kıyafetlerin 48 milyon tonu çöpe atılırken, kullanım ömrü sonlandığı düşünülen bu ürünlerin %75 i ya yakılır ya da toprağa gömülerek bertaraf edilir. Dünyanın geri dönüştürülmüş ilk ve tek akrilik elyafı olan Acrycycle ile sürdürülebilir bir yaşam için doğru seçimi yapın. Acrycycle ile üretilen bir ürün aldığınıza, karbon ayak izi %30, su tüketimi ise %86 daha az olur. Kendi üretim atıklarımızla ürettiğimiz ve yeni üretilmiş elyaf kalitesiyle bire bir aynı özellikleri taşıyan Acrycycle ile atıkları depolama alanlarına gömerek bertaraf etmek yerine yeniden üretim döngüsüne katılır ve çevre kirliliğinin önüne geçilir. Acrycycle ile üretilen ürünler uzun ömürlüdür ve deforme olmaz, uzun yıllar ilk günkü özelliklerini korur. Bu nedenle yeni ürüne duyulan ihtiyaç azalır, bu da yeniden üretim için ihtiyaç duyulan kaynak kullanımı azaltmaya yardımcıdır. Üretim süreçleri boyunca oluşan atıkları Acrycycle teknolojisi sayesinde yeniden ürüne dönüştürülür. Acrycycle ın bir sonraki hedefi ise kullanım ömrünü tamamlamış tekstil ürünlerini değerini kaybetmeden üretim sürecine dahil etmek ve bu sayede daha fazla atığın geri dönüşümü sağlanarak doğaya olan pozitif katkımızı artırmaktır.

Pilloutİlk günkü gibi kusursuz..
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Diğer elyaflarla karşılaştırıldığında 10 kata kadar daha dayanıklı özellik gösteren Pillout giysilerdeki topaklanma sorununun önüne geçmek için özel olarak üretilmiş bir elyaftır. Uzun ömürlü bir yapıya sahip Pillout la en sevdiğiniz giysiler yıllar boyu ilk günkü formuyla sizlerle olur. Pillout ürünlerin sahip olduğu yumuşacık, doğal dokunuş ve termal konfor özellikleri kullanıcılara mükemmel bir kullanım deneyimi sunar. WRAP tarafından yapılan bir araştırmaya göre giysilerin ortalama ömrünün sadece 9 ay uzatılması, %33 oranında daha uzun süreli kullanım anlamına geliyor. Bu da karbon ayak izi %27 azalırken 2 milyon m³ su tasarrufu, atık miktarında da %22 oranında bir azalma sağlanıyor. Tüm bu bilgilerden de şöyle bir hesap çıkıyor; yeni kıyafetleri tedarik etmek, yıkamak ve bertaraf etmek için kullanılan kaynaklarda 5 milyar sterlin tasarruf edilebileceğini gösteriyor. Pillout ürünlerin sahip olduğu uzun kullanım ömrü avantajıyla yeni bir ürüne duyulan ihtiyaç azalarak yeniden üretim süreçlerinin azaltılmasına sağlanır. Topaklanmayan, deforme olmayan yapısıyla ilk günkü gibi kalan ürünler sayesinde kullanıcılar kıyafetlerini keyifle kullanmaya devam eder ve çevresel etkiye pozitif katkıda bulunur. Yeni ürüne duyulan ihtiyacı azaltması sayesinde doğal kaynakların kullanımını minimuma indirmeye destek olan Pillout la şunu biliyoruz ki; bir ürün çok şeyi değiştirebilir ve daha iyi bir dünya bir seçimle mümkün..

EverfreshBitmeyen ferahlık..
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Antibakteriyel etki gösteren çinko pritiyon (Envanter No: BEN.0308) içeren Everfresh ürünler üzerinde bakteri barındırmaz! Bu sayede Everfreh ürünler, sağlığına özen gösterip hijyeni ön plana alan herkes için idealdir. Kötü koku oluşumunu önleyen, az yıkama gerektiren Everfresh ile, kullanım kolaylığının keyfini yaşarken sürdürülebilir bir geleceğe destek olmak için en doğru kararı vermenin de rahatlığını hissederseniz. Bakterilerin çoğalmasına sebep olan ortamların oluşmasını engelleyen Everfresh, bu özel yapısı sayesinde kötü koku oluşumunu engelleyen ve kullanıcıların her daim ferah ve iyi hissedecekleri bir dünya sunar! Bu sayede ürünler yıkanmadan çok daha uzun süre kullanılabilir. Azalan yıkama ihtiyacı sayesinde ürün ömrü uzar ve en sevdiğiniz giysiniz uzun yıllar sizinle kalır. Ürünü yıkamak, kurutmak ve giymeye hazır hale getirmek için harcayacağınız o keyifli zamanlar size kalır! Everfresh hızlı kuruyan ve nefes alan yapısı sayesinde kullanıcılara özgürce hareket etme fırsatı sunar. Terleme sonucu oluşan ıslaklığı vücuttan başarılı bir şekilde uzaklaştıran yapısıyla Everfresh, konfor hissini en üst düzeye çıkarır. Everfresh içerisinde yer alan ve antibakteriyel etki gösteren etken madde çinko pritiyon elyafın içerisinde yer alır, sonradan kimyasal bir işlemle kazandırılmaz. Bu gibi özellikleri bitim işlemi sırasında kazanan ürünler ciddi oranda ağır metal salınımı yaparlar. Etken maddesi elyafa üretim esnasından kazandırılan Everfresh ile bu konuda endişe etmenize gerek kalmaz. Everfresh içeren ürünler sahip bakteri barındırmayan yapısını sonsuz yıkama dayanımı ile asla kaybetmez, ilk günkü gibi kalır. Bir giysinin oluşturduğu çevresel etkinin 2/3 ünün tüketici kullanımı sırasında oluştuğunu biliyor muydunuz? Tekstil ürünlerinin çevreye etkisinin yalnızca 1/3 ü üretim esnasında oluşuyor. Ürünlerin yıkanması, kurutulması, kuru temizleme gibi işlemlerden geçmesi etkinin büyük bölümünü yaratıyor. Kullanımın ardından ürünlerin yaşam sürecini tamamlayarak atılması çevreyi ve doğal kaynak kullanımını olumsuz etkiliyor. Kötü kokuları engelleyen ve bu sayede daha az yıkama ihtiyacı ortaya çıkaran Everfresh ile kaynak kullanımını azaltmaya yardımcı olmak elinizde! Daha az yıkama ihtiyacıyla deforme olmayan ve kullanım ömrü uzayan ürünlerle yeni ürüne ihtiyaç azalır. Bu sayede Everfresh, kaynak kullanımını minimuma indirerek gelecek nesillere daha güzel yarınlar bırakmayı da mümkün kılar. Yapılan testler, Everfresh in pamuk, yün, viskon, polyester ve polyamid gibi elyaflar ile karıştırıldığında dahi bakteri barındırmama özelliğini korumaya devam ettiğini gösteriyor!

InnofleeceDoğa kadar masum ve yaratıcı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Innofleece adı kullanıcılara sunduğumuz masum ve yenilikçi seçimleri anlatır. Tüylü kumaş, post olarak bilinen fleece kelimesiyle başlayan isim serüveni, inno kullanımı ile birleşerek tamamlanır. Innovative ve innocent kavramları için ortak bir kullanım belirten inno ile yenilikçi bir teknolojiyle üretilen ürünümüzün masum seçimler sunduğunu ifade eder. Innovative and innocent as nature yani doğa kadar masum ve yaratıcı sloganıyla piyasaya çıkan ürünümüz, yenilikçi bir teknolojinin yardımıyla seçimlerimizde masum kalmayı mümkün kılan bir ad olan innofleece ile kendini ve hedeflerini anlatır. Hayvan dostu bir koleksiyon olan Innofleece, moher, angora, alpaka gibi hayvan tüy ve liflerinin tekstil sektöründe kullanımını sonlandırmayı hedefler. Sıcak tutması ve yumuşaklık hissi sebebiyle kendine sektörde ne yazık ki yer bulan bu doğal elyafların üretiminin arka planında canlıların yaşam hakkına kasteden uygulamaların var olduğu bilinen bir gerçek. Pek çok moda markası ve sektöre yön veren büyük perakendeciler bu hayvan tüylerini içeren ürünleri son yıllarda koleksiyonlarından çıkarmaya başladı. Büyük markaların bu beyanları ve koydukları yeni şartlar, hareketin büyümesini ve hızla yayılmasını sağladı. Innofleece, her canlının yaşam hakkı olduğu ve hiçbir canlının tüyleri sebebiyle kötü muameleye maruz kalmaması gerektiği düşüncesinden hareketle oluşturuldu. Bu koleksiyondaki ürünler angora, alpaka ve moher gibi doğal elyafların sağladığı sıcaklık, yumuşaklık, hafiflik özelliklerini mükemmel şekilde karşılar ve kullanıcılara Innofleece ile üretilen bir ürün aldıklarında hem sıcacık ve konforlu hissedeceklerini hem de hiçbir canlıya zarar vermemiş olduklarının rahatlığını yaşatır. Innofleece sürdürülebilir ve duyarlı bir koleksiyondur. Doğadan ilham alır ve bu ilhamı yenilikçi teknolojisiyle birleştirerek masum seçimler sunar. Sıcacık tutan, hafif ve yumuşacık bir dokunuş sunan ürünler şık bir tasarımla birleşince, kullanıcılara tam hayallerindeki ürünleri hiçbir canlıya zarar vermeden üretilmiş oluşunun iç rahatlığıyla sunar. Üstelik global hayvan hakları savunucusu kuruluşu PETA nın onayladığı vegan bir elyaftır.

AksafilYeni nesil Kısa Elyaf Akrilik AirBulk
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Airbulk, uzun süren çalışmalar sonucunda, geleneksel uzun elyaf HB Hihg Bulk iplikçiliğine alternatif Air-Jet kısa elyaf iplik sistemine uygun yeni nesil Akrilik AirBulk harmanıdır. AirBulk harmanı farklı dtex farklı lif boyu ve farklı özelliklere sahip akrilik elyafların karışımından oluşturulmuştur. Yeni nesil AirBulk komposizyonu ile üretilen Air-Jet iplik yapı olarak bir çok liflerin birleşmesinden meydana gelmiş esnek özelikli ipliktir. İpliğin merkezinde toplanan paralel elyaflar sarıcı lifler olarak adlandırılan elyaflarlar ile kemer şeklinde sarılarak oluşturulur. İpliğin merkezinde büküm yoktur. Bu ipliğin yapısı belirgin karakteristikte farklı iplikler üretilmesine olanak sağlar, ipliğe hacim ve esneklik kazandırı. AirBulk özelliğinden dolayı çektirme işleminden sonra iplik şişer hacim kazanır. AirBulk harmanı ile üretilen ipliklerde göze çarpan en önemli özellik pilling performansının geleneksel iplik üretim teknolojisine göre çok iyi sonuçlar üretmesidir. Aksafil de üretilecek iplikler triko, halı, el örgüsü pazarına hizmet edecektir.

AcrylusionPerformans İçin Tasarlandı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Acrylusion ın ipeksi görüntü sunan pürüzsüz yapısı, kolay temizlenebilme özelliği, uzun ömürlü oluşu, tozumaması yani 0 tozuma özelliği göstermesi, keçeleşmemesi, çamaşır suyuyla temizlenebilmesi gibi özellikleri halı ve dış mekan sektörleri dışında triko, el örgüsü, dikiş ipliği gibi alanlardaki kullanım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Acrylusion dan üretilen halılar, çamaşır suyuyla rahatlıkla silinebiliyor ve bu işlem sonucunda renginde ya da dokusunda herhangi bir bozulma olmuyor. Bu özelliği, Acrylusion halı sektöründe öne çıkıyor. Yüzey yapısı sayesinde göz alıcı bir parlaklık sunan ve dokunduğunuzda ipeksi bir yumuşaklık hissetmenizi sağlan Acrylusion ile üretilen ürünler kullanıcılara konforlu ve keyifli bir kullanım sunuyor.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

 • ACRYLUNA
 • ACRYCYCLE
 • ACRYLUSİON
 • ACRYSOLE
 • ACRYTERNA
 • ARMORA
 • EVERFRESH
 • PİLLOUT
 • INNOFLEECE
 • AKSAFİL