Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Hakkında

Sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, her yıl başarılarına yenilerini ekliyor. Düzenlenmeye başladığı ilk yıldan bu yana geçen 20 yıllık süre içinde sektördeki konumunu her geçen gün daha da sağlam bir hale getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş organizatörlüğünde sektörün lider markalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarda, her yıl ulusal ve uluslararası arenadan binlerce ziyaretçi ağırlanıyor.

1-3 Haziran 2023 tarihinde düzenlenen 19. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 22 ülkeden 584 firma ve firma temsilciğinin katılımı ve 86 ülkeden 12.677 sektör profesyonelinin ziyareti ile gerçekleşti.

Lider markaların alıcıları ile buluştuğu fuarın 20.’si ise Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da 22-24 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.22 ülkeden 584 katılımcı firmayı 86 ülkeden 12.677 sektör profesyoneli ile bir araya getiren 19. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı katılımcı sayısında %128 oranında artış yakaladı. 4 kıtadan katılımcı firmayı Avrasya’da buluşturmayı başaran fuarın katılımcılarının %97’si gelecek fuara tekrar katılacaklarını belirtti.

2024 yılında 600’ün üzerinde katılımcı firmanın 15.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi ile bir araya geleceği öngörülüyor.
 

Sektörün En Büyük Fuarında Buluşalım!

İplik endüstrisindeki en son yeniliklerin, ürünlerin ve hizmetlerin sergilendiği, sektörün en büyük fuarı olan İstanbul İplik Fuarı’na gelerek, iplik sektöründeki yenilikleri yakından takip edebilir, iş çevrenizle sosyalleşebilir, yeni iş fikirleri edinebilir, mevcut iş ortaklarınız ile görüşme ve yeni ortaklıklar kurma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca, fuar sırasında düzenlenen trend alanını ziyaret ederek trend renkleri, sürdürülebilir ürünleri ve size uygun iplik çeşitliliklerini ve çok daha fazlasını tek çatı altında bulabilirsiniz.

Online biletinizi hemen oluşturun!

İplik Fuarı Katılımcıları Her Yıl Kazançlı Çıkıyor

Yalnızca ulusal pazarlarda değil, uluslararası pazarlarda da etkin bir oyuncu olmak için katılımcılarına büyük bir fırsat sunan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 4 kıtadan katılımcıyı ağırlıyor. Her yıl hem yerli hem de yabancı katılımcı sayısında artış yakalayan fuarda, katılımcı firmalar yeni coğrafyalara ürünlerini tanıtma ve ticaret ağlarını geliştirme imkanı buluyor.

Yeni iş ortaklıklarına ortam hazırlamasının yanı sıra fuar sayesinde katılımcılar mevcut iş ortakları ile de bir araya gelme ve sektörü değerlendirme fırsatı buluyor. Yeni iş fikirleri, sektöre dair güncel gelişmeler hakkındaki bilgiler fuar esnasında yapılan paylaşımlar ile gelişiyor. Fuar katılımcıları yalnız Türkiye’de değil aynı zamanda yurt dışında da marka bilinirliğini artırma ve şirket imajını güçlendirme fırsatı elde ediyor. 

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Kapsamı

Pamuk İplikleri, Elastan İplikler, Yün İplikler, Akrilik İplikler, Viskon İplikler, Polyester İplikler, İpek İplikler, Naylon İplikler, Tekstüre İplikleri, Fantazi İplikler, Organik İplikler, Polipropilen İplikler, Rejenere İplikler, Metalik İplikler, Teknik İplikler, El Örgü İplikleri, Elyaflar Bobin, Masura ve Makaralar, Tekstil Boya ve Kimyasalları

Modanın Merkezi İstanbul Sizi Bekliyor!

İstanbul tarihi ve kültürel zenginlikleri, coğrafi konumu, farklı kültürlerin bir arada yaşaması, Avrupa ve Asya arasında bir köprü görevi görmesi nedeniyle moda dünyasının da önemli bir merkezi olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin en büyük tekstil ihracatçısı ve Avrupa’nın ikinci büyük tedarikçisi konumunda yer alıyor. Modası, tarihi dokusu, zengin kültürü ve farklı tarzları bir arada barındırması nedeniyle İstanbul’da üretilen kumaşlar, el işlemeleri ve takılar da dünya genelinde tanınıyor. En önemli konulardan biri ise dünyanın en büyük iplik fuarı, Uluslararası İstanbul İplik Fuarı İstanbul’da düzenleniyor.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehirde farklı kültürlere sahip birçok tarihi yeri görme şansı bulabilirsiniz. Camiiler, sarnıçlar, müzeler, kiliseler, hisarlar gibi, üstelik hepsi farklı bir hikayeye sahip.